OTOMATİK ROBOTİK KAYNAK SİSTEMİ

Program yok, yazılım yok!

Inrotech Gelişmiş Kaynak Otomasyon Sistemleri

Inrotech’in gelişmiş otomatik robotik kaynak çözümleri, yüksek seviyede otomasyon ve çok basit kullanımı ile bilinir. 

Akıllı Robotik Kaynak

Inrotech, Tersanele, Offshore, Yenilenebilir Enerji endüstrisi ve Ağır endüstriler için otomatik kaynak çözümleri tasarlar ve üretir.

Ürünler

INROTECH OTOMASYONLU KAYNAK SİSTEMLERİ

Inrotech, robotlu kaynak teknolojileri ve çözümleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir. Inrotech tarafından geliştirilen esnek ve kompakt robot çözümü, hem mekanik, hem işlevsel hem de lojistik açıdan tüm alanlarda mevcut basmakalıp fikirleri yıkıyor.

 

Inrotech kaynak evreninde mobil kaynak robotları, robot teknolojisini, uzmanlardan alıp sıradan insanlara taşıyacak şekilde yüksek teknoloji ve basitliği birleştirir. Bu, esneklik veya güvenilirlikten ödün vermeden, bunun yerine bu parametreleri geliştirerek gerçekleştirir.

Tersaneler & Gemi Yapımı

Inrotech-Classic, neredeyse on yıldır dünya çapında tersanelerde kullanılan mobil bir kaynak robotudur. Bu kaynak robotu, gemi inşa endüstrisindeki derin eleman ve perdelerin kaynaklanması için tasarlanmıştır, ancak bu kaynak robotu başka amaçlar için de kullanılabilir. Modüler hafif raylı sistem dilediğiniz gibi genişletilebilir. Kaynak robotu, SensLogic teknolojisi ile yapıları otomatik olarak tanımlar ve kaynak yapar.

Tersaneler & Gemi Yapımı

Inrotech-MicroTwin, 2 adet kaynak robotu, kaynak makinesi ve panellerdeki takviyeleri tanımlamak için bir tarama sistemi içeren kompakt ve hafif bir sistemdir. Gemi inşa endüstrisindeki mikro panellerin, alt montajların ve T profillerinin kaynağı için özel olarak tasarlanmıştır, ancak başka amaçlar için de kullanılabilir. Tam otomatik olarak çalışır, “Başlat” butonuna bastıktan sonra otomatik tarama tamamlanıp kaynak yapmaya başlar.

Operatör dokunmatik panel üzerinden kolayca zincir kaynağını seçme, kaynak sırasını değiştirme vb. seçeneklerine sahiptir. Robot bir “tak ve çalıştır” ünitesi olarak teslim edilir ve rayları, güvenlik perdesi veya çit takıldıktan sonra sistem güce, koruyucu gaza ve basınçlı havaya bağlandıktan sonra tamamen çalışır duruma gelir.

Ağır Endüstriler

Inrotech-Crawler, kaynak işinde devrim yaratmış, son derece gelişmiş, son teknoloji ürünü bir robotik kaynak teknolojisidir. İleri teknoloji içermesine rağmen kullanımı son derece kolaydır: Titanyum rayları kaynak kanalına yakın mesafeye monte edin. Kullanıcıya kaynak teli tipi, oluk tasarımı vb. gibi özellikleri kullanıcı ara yüzünden seçme seçeneği tanır.

Başlangıç ve bitiş noktalarını tanımlayın ve “başlat” tuşuna basın. Robot, konum veya plaka kalınlığı ne olursa olsun bir çizgi tarayıcı aracılığıyla kaynak oluğunu otomatik olarak tanımlıyor ve geçiş sayısını, her geçişin konumunu, kaynak hızını ve dokuma desenini otomatik olarak hesaplıyor.

Robot arabasının ağırlığı yaklaşık 45 kg’dır.

İleri Kaynak Otomasyonu Nedir?

Robotik kaynak, kaynak robotunun kaynak işlemini yürüttüğü, otomatik kaynağın oldukça gelişmiş bir versiyonudur. Robotik kaynak teknolojisinin kullanılması hassas ve hızlı sonuçlar, daha az atık, daha fazla güvenlik ve verimlilik sağlar. Gelişmiş robotik kaynak çözümleri ile normalde erişilemeyen yerlere ulaşabilir ve manuel kaynağa kıyasla karmaşık ve hassas kaynak gerçekleştirebilir, kaynakları daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Üretim için zaman tanır ve aynı zamanda daha fazla esneklik sağlar.

Robotlar, doğru makine ve teknolojiyi kullanarak ark, direnç, nokta, TIG, lazer, plazma ve MIG kaynağı dahil olmak üzere çok çeşitli kaynak işlemlerine uyum sağlayabilir. Ana odak noktası, kaynak uygulamasında doğru kaynak teknolojisinin ve jiglerin oluşturulmasıdır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın