Hakkımızda

 

BMC MARINE Mühendislik Limited Şirketi, Boru imalatı ve tamiri sektöründe 1989’dan beri oluşan birikimleri ile sektöre teknolojik ve yenilikçi çözümler sunan bir firmadır. Merkezi İstanbul Tuzla’da olan firmamız, endüstriye teknolojik çözümler sunmanın yanında teorik ve pratik eğitimler düzenleyerek sektör bileşenlerinin yenilikleri tanımasına da önem vermektedir.


• Pipe Cold Cutting-Pipe Hot Cutting-Pipe NC Cutting Machines
• Pipe bevelling Machines
• Pipe alignment clamps, Internal Clamps, External Clamps
• Pipe Stands and Rollers
• Controlled Welding Pre-Heating, Weld Post-Heating systems
• Pipe Orbital Welding Machines
• Weld Purging Systems, Weld Purge Monitors
• Pipe Plugs
• Pipe Freezing-Ice Plug Systems
• Hands Free Bolting

Boru imalatında kaliteli kaynak için gerekli olan, boru kesme, kaynak ağzı açma, boru montajı, kaynak koruma gazı uygulamaları konusunda teknolojik ekipmanları endüstrinin hizmetine sunmanın yanı sıra Boru tamir bakımlarında “Boru dondurma ve buz tapası“ gibi yenilikçi çözümleri de Müşterilerine sunarken, aynı zamanda eğitim ve uygulama da yapmaktadır.


BMC MARINE Mühendislik Limited Şirketi, Endüstride kaliteli boru işçiliğine ve tamir bakım işlerine yönelik teknolojik çözümler sunmaktadır. Boru kesme, kaynak ağzı açma, montaj ve paslanmaz borularda kaynak kök koruma gazı gibi, iyi bir kaynak için olmazsa olmaz teknolojik ekipmanlarla kaliteyi artırmanın yanında, Endüstriyel boru tamirleri için de Boru Dondurma ve Buz Tapası yöntemi sayesinde verimliliği ve karlılığı artıran çözümler sunulmaktadır.


Endüstriyel tesislerde yapılan paslanmaz boru kaynaklarından sonra asit temizliği gibi tehlikeli ve çevre riski taşıyan uygulamaları sonlandıran ve asit temizliği nedeni ile harcanan zaman ve paradan tasarruf ettirecek koruma gazı uygulamaları, aynı zamanda x ray filmlerinde görülmeyen oksidasyon hataları, dolayısı ile geri dönüş ve ek işleri da ortadan kaldırdığından, Kaynak koruma gazı uygulamaları kaliteli iş yapan prestijli firmaların vazgeçilmez uygulaması olmaktadır.


Büyük endüstriyel tesislerin, iş merkezlerinin, plazaların, alışveriş merkezleri, hastane, okul ve adliye binaları gibi büyük yapılarda oluşabilecek boru arızalarının tamiri için tüm sistemi kapatmadan, devre içindeki sıvıyı boşaltmadan lokal boru dondurma ve buz tapası, tesisat işleri ile uğraşan firmalara çok pratik tamir imkanı sunmaktadır. Zaman, Malzeme ve işçilikten büyük tasarruf sağlayan Boru dondurma ve buz tapası sistemi ile, tamir işleri büyük sorun olmaktan çıkmakta ve müşteri memnuniyetinde önemli artışlar sağlamaktadır.


Bunlara ek olarak, Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde Üniversite çalışmalarına katılarak, eğitime destek olmakta ve teknolojik araştırmalara sanayii desteği vermekteyiz.